Służby specjalne

Służby specjalne Stargard gdzie obejrzeć ?

Zachodniopomorskie

„Służby specjalne” Patryka Vegi z 2014 roku to obraz kryminalno-sensacyjny i raczej dramat kryminalno-sensacyjny, bo choć zakończenie pozostaje nie do końca wyjaśnione, jest wtedy świadome bo rozwiązanie akcji jest niepowtarzalne i inspiruje się samo przez się. Zaczątkiem prac i raczej dostępem do tej specjalnej opowieści o ponad bardziej specyficznym świecie jest zagadnienie z 2006 roku lub likwidacja Wojskowych Służb Informacyjnych. Dla wielu kojarzy się to z brakiem oczu i uszu, które do tej daty były warte i „dobrze mogły”.

Służby specjalne Gościno gdzie obejrzeć ?

Po tym zjawisku jest utworzona kolejna, ściśle tajna jednostka do zadań specjalnych, tworzonych w białych rękawiczkach. Sam proces „rekrutacji” jej uczestników przebiega trochę na oślep. Niby coś tam jest rozwiązane, jak ten także drugi ma predyspozycje, ale nie do końca wiadomo po co dodatkowo dlaczego każda z tych kobiet decyduje się przyjąć w obecnym udział. Zarys przesłanek pojawia się w bardzo skąpy i rozmazany sposób.

klik i ogladaj film

I oczywiście trafia tam podporucznik usunięta z ABW – w ostatniej pracy Olga Bołądź, grająca kobietę chłopczycę w męskim świecie bez żadnych skrupułów, włożona w dresy i kurtkę za wysoką o 2 rozmiary i wszystko to wyjątkowo tak jej ulegające. U niej przekonany zostaje wracający z funkcji w Afganistanie kapitan, który planuje przejawy dużej wrażliwości, emocje i pociągu do ojcostwa oraz dobry ze własnymi hasłami Janusz Chabior w siły byłego pułkownika Służb Bezpieczeństwa zaskakująco aczkolwiek fantastycznie montujący w wypowiedziach tragizm i komizm.

Służby specjalne Gościno gdzie obejrzeć ?

Ich specjalizacja to raczej likwidowanie „przeszkód” osobowych, tak żeby nikt o niczym nie wiedział czy raczej znał wtedy co jest wiedzieć, i wszystko w wnętrzu najgrubszych afer politycznych, gospodarczych z końcu.

Film wykonany jest kiedy wtedy u Vegi w unikatowy sposób. Akcja naszprycowana jest do ścian możliwości slangiem ze otoczeń służb wyjątkowych i tekstami tegoż rodzaju, które dla niezaznajomionego widza bez rozwiązania mogłyby tworzyć zwitek bezsensownych słów, niedostosowanych do całkowitego kontekstu. Na ostatnie reżyser znalazł sposób, z dobrą precyzją przedstawiając i kończąc żargon środowiskowy. Zdarzenia są z ustaloną chronologią a widz obserwuje kolejne nazewnictwo proceduralne wyświetlane na ekranie w strukturze przypisów dość często, miejmy okazję nie za często.

Służby specjalne Gościno gdzie obejrzeć ?

Mimo uznawało się znanego z indywidualnego początku motywu przewodniego obrazu zatem nie intrygi, oszustwa, szantaże i zabójstwa przedstawiają się na wczesny plan. Przede wszystkim widzimy trójkę różnych bohaterów, którzy odnajdują siebie, i przy tymże są pełni sprzeczności tak strasznych gdy tylko można sobie wyobrazić. Kochają, są wrażliwi, mają wartości moralne, przeżywają wciąż na nowo tragedię z historię boją się choroby czy dzięki rozmowom z księdzem-psychologiem nawracają się by zaraz po kogoś pokroić na brzegi, wrabiając w ostatnie Panu ducha winnego nastolatka albo zabić kolejnego i przy okazji do „strat wojennych” zaliczyć młodą mamę dwójki dzieci.

Służby specjalne Gościno gdzie obejrzeć ?

Ale w obecnym ludziom to, co podobać pewno się szczególnie to „świeżość” i możliwość postaci. Nie są jak maszynki do zabijania, martwe, bez emocji, bez wyrzutów… Choć owszem momentami pewno się tak robić zaraz po uważamy ich drugie oblicze i raczej kolejne bo przedstawiają ich łatwo bardzo niż dwa. Dlatego te mimo wszystko zaczynamy odczuwać sympatię do tych ról. Chcemy żeby „Białko” dała szansę Rafunowi, żeby Cerat stworzył szczęśliwą rodzinę z zaadoptowanym chłopcem a pułkownik Bońka skorzystałbyś z rakiem przy pomocy pani doktor, z którą toczył intrygująco ironiczne rozmowy.
Choć na pozór wszyscy są silni, odważni i wytrzymali jak skała, w sposobie to części ludzie chcący po prostu zwyczajności i bliskości drugiej osoby. Formy są wielowymiarowe a tym interesują, ciekawią i wykonują że marzy się poznać ich historie, ich dramaty.
Kiedy okrywają że właśnie tak nie informacją dla kogo rozwijali i odrzucili ten kawał roboty, który zatrząsł tym stanem czują się zagubieni i planują odejść. Ale z obecnej świetny nie jest teraz odwrotu.

Więc co można zapomnieć Vedze więc na pewno zbyt trudne zaś nie do końca wyjaśnione intrygi, i raczej ich możliwości. Kto, dla kogo, za co także po co, wszystko dzieje się tam już bez dbałości o szczególiki i zapożyczanie się kontekstem. Typowa czarna robota, jest użytek do odstrzału więc załatwić i zapomnieć, i właściwie nawet nie pamiętać, że wymagało się cokolwiek zapominać. Nieraz tempo przewijających się zdarzeń politycznych istnieje tak ogromne, że właściwie że się w nich zorientować. Tutaj wojna, tam zaś zabójstwo czy samobójstwo naprawdę nie ma zbytniego znaczenia byle było po sprawie i bogata było mocno i sprawnie odhaczyć. Pyk i gotowe.

Ogólnie rzecz biorąc, nie można jednak niczego odmówić filmowi: świetnie skonstruowane postaci, średnia i przyciągająca fabuła, dramaty przedstawione w akompaniamencie odpowiedniej dawki humoru oraz dystansu.

Służby specjalne Gościno gdzie obejrzeć ?

 

Źródło artykułu Służby specjalne

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments