Dolegliwości w ciąży, z którymi boryka się przyszła mama

Sklep dla ciężarnych Trzcińsko-Zdrój

Zachodniopomorskie

Kobieta w momencie ciąży przygotowuje się do nowej funkcji pod jakimś względem. Jednak zmiany, jakie wprowadzają się w gronie ciężarnej, negatywnie oddziałują na komfort i samopoczucie. To m.in. nudności, kłopoty z pamięcią, obrzęki nóg, czy podrażniona skóra. Jak sobie z tym mówić? W poniższym artykule przedstawimy najczęstsze dolegliwości ciążowe, a ponadto podpowiemy, jak skutecznie z nimi walczyć.

Sklep dla ciężarnych Świnoujście

Nudności

Mdłości i wymioty w wybiera to pierwsze symptomy, które sygnalizują, że zostaniesz mamą. Zazwyczaj pojawiają się około 6 tygodnia i słuchają dopiero po pierwszym kwartale. Są kluczem zmian hormonalnych, zatem nie ma złotej zasady, by można było skutecznie je wyeliminować. Zadbaj o zdrową dietę, gdy chcesz zmniejszyć ich dokuczliwość. Warto i napisać na sen i regenerację, a dodatkowo unikać gwałtownych cechów i mocnych zapachów.

pampersy allegro
pampersy allegro

Sklep dla ciężarnych Świnoujście

Rozstępy i świąd skóry

Swędzenie skóry to uciążliwa dolegliwość. Szczególnie świąd brzucha daje o sobie wiedzieć w poprzednim trymestrze ciąży. Dzieje się oczywiście ze względu na zmiany hormonalne oraz rozciąganie się skóry. Naskórek gotowy jest do podrażnień i traci elastyczność. Swędzenie potrafi być więcej objawem kolejnej dolegliwości – rozstępów. Pojawiają się zawsze na brzuchu, udach, nogach, piersiach i rękach. Przebywają w porze zapalnej – czerwone większe lub mniejsze linie, a oraz w porze zanikowej w perspektywy blizn o bardzo jaśniejszym odcieniu. Blade koleje na roli są wiotkie i pomarszczone. Rozstępom towarzyszy oprócz świądu również pieczenie. Jak sobie z tym mówić? Przede wszystkim dobra pielęgnacja pomoże zniwelować to serce i odżywić naskórek.

zobacz również opieka nad noworodkiem

Sklep dla ciężarnych Świnoujście

Odpowiednim sposobem, aby zapobiegać powstawaniu nowych zmian, jest Mustela olejek na przeloty w ciąży. Miękka, nawilżona skóra to najzdrowsze, co potrafisz sobie zafundować podczas obciążających Twój organizm miesięcy ciąży.
Ciężkie i trudne nogi

Wiele osób w ciąży boryka się z obrzękiem, uczuciem ciężkości i zmęczeniem nóg. Dzieje się tak, gdy długi chwila mieszkamy lub gościmy w poszczególnej pozycji. Uwagą istnieje zarówno zatrzymana woda w systemie. Rozwiązaniem może być spacer, który usprawni przepływ krwi też wielka część wypitych w procesie dnia płynów. Zaopatrz się w odpowiednie obuwie. Poczujesz ulgę podczas wszelkich obrzęków.
Kłopoty z świadomością i koncentracją

Sklep dla ciężarnych Świnoujście

W ciąży kobiety narzekają na pojawienie się problemów z uwagą, myśleniem i pamięcią. Ciężarne są również rozkojarzone, co chodzi dla nich stresującą sytuacją. Naukowcy wyjaśniają, że jest to przyczyną pregnezji, czyli amnezji ciążowej. Naturalną rzeczą jest zapominanie o innych działalnościach i myślach. Etap ten lubi uważać się w ciąży i kilkanaście dni po porodzie. Przede wszystkim nie stawiaj na siebie zbyt niezliczonej sumie obowiązków, i najważniejsze informacje notuj, by dać sobie wypoczynek również nie martwić się na zapas.
Inne ciążowe dolegliwości

Każda z nas istnieje druga, w kontrakcie z czym z chorobami radzi sobie na własny rodzaj. Dolegliwości ciążowe u wszystkiej ślubnej będą następowały zupełnie inaczej, jednak do normalnych przypadłości można zaliczyć również: zgagę, zaparcia, zmęczenie i senność, bóle i zawroty głowy, bóle pleców, niestrawność, skurcze łydek, czy zawroty głowy. Gdy określisz ich częstą obecność o różnej sile nasilenia, niezwłocznie powiadom o tym naszego lekarza.

Sklep dla ciężarnych Świnoujście
0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments