Ciekawe pomysły na zastosowanie technologi LED

Oświetlenie lead Allegro Ińsko

Zachodniopomorskie

Robisz swoje istnienie, budujesz dom, robisz remont swojego lokalu? Chcesz, żeby goście, którzy Cię odwiedzają byli zachwyceni kunsztem, z którym została opracowana dana dziedzina? Szukasz ciekawych pomysłów, jak niewielkim nakładem kosztów uzyskać niespotykane efekty? To znacznie, że tutaj trafiłeś!

Oświetlenie lead Allegro Barlinek

Czym w zespole jest metoda LED?

Mimo, że właśnie z kilku, kilkunastu lat technologia LED na pewne zagościła w budynkach, więc jej początki sięgają trzeciej dekady XX wieku, natomiast do masowej produkcji diody LED weszły właśnie w latach 60. Swój przypadek mogą zawdzięczać ogromnej wydajności, która bardzo przewyższa konkurencyjne żarówki. Dla porównania – lampa LED o mocy 15W będzie przekazywała światło na okresie 100-watowej żarówki żarowej! Zatem nie koniec, ponieważ LEDowa żarówka może świecić nieprzerwanie nawet przez 15 lat, natomiast zwyczajna – tylko dwa.

oświetlenie lead allegro
oświetlenie lead allegro

kup teraz na allegro

Dlatego nawet mimo wiele wyższej ceny za sztukę – żarówki LED szybko zwracają koszty zakupu.

Ostatnimi etapy ogromną popularnością cieszą się tzw. taśmy LED. Czym są? To normalne, giętkie taśmy, do których przytwierdzono niewielkie żarówki LED. Są bardzo dobre w montażu i podejmują zaskakujące efekty wizualne względem architektury mieszkań dodatkowo nie tylko. Co ciekawe, organizują w dosłownie każdym kolorze, natomiast niektóre przykłady mogą kolor podświetlania zmieniać, jeżeli zastosuje się do nich dobre sterowniki.

Oświetlenie lead Allegro Barlinek

Jakie są rodzaje oświetlenia LED?

Podstawowym wpływem na wykorzystanie oświetlenia LED jest naturalna wymiana wszystkich żarówek w byciu. Dzięki temu wydatki zużywanej energii elektrycznej spadną! Lecz nie można zapominać o tym, że wspomniane żarówki dobrze się zobaczą w sukcesie oświetlenia ogrodu, ponieważ odpowiednia obudowa może korzystać prąd z inicjatyw słonecznej. W dzień energia zostanie zgromadzona, natomiast w nocy Twoje oświetlenie ogrodowe będzie świeciło zupełnie za darmo!

Oświetlenie lead Allegro Barlinek

Ciekawym projektem istnieje dodatkowo umieszczenie płaskich żarówek LED w podwieszonym suficie. To prawe wyjście do powierzchni niewielkich, np. wąskich korytarzy, lub małych łazienek. Dzięki takiemu umieszczeniu lampy miejsce będzie optycznie wskazywałoby na pełniejsze. Warto wiedzieć, że lampy LED się nie nagrzewają tak, jak zwykłe odpowiedniki, dlatego bez trudności ważna je umieszczać w otoczeniu wełny mineralnej używanej do ocieplenia sufitu. Nie silna tegoż napisać o różnych żarówkach.

Oświetlenie lead Allegro Barlinek

Jadnak najbardziej uniwersalnym zastosowaniem dla dosłownie każdej przestrzeni jest zastosowanie taśm LED! Sekretem na łatwe ich pomieszczenie jest montaż w pomieszczeniu, w którym nie widać źródła światła, ale może samo światło, dzięki czemu w mieszkaniu jest niezwykła atmosfera. Ciekawym projektem jest zamontowanie takiego podświetlenia na przypadek w luce przy suficie podwieszanym, pod łóżkiem (gdy jest taka opcję), na górnej płycie szafek kuchennych itd. Warto umieścić taśmy LED w salonie, bowiem wtedy dokładnie tam zazwyczaj usuwa się czas z pracownikami. Taśma LED może świecić nastrojowo, delikatnie, jako doskonały przyrząd do kieliszka wina, ale przy zastosowaniu odpowiedniego modelu taśmy i sterownika LED – nic nie będzie pozostało na ścianie, żeby uruchomić tryb zmieniający kolory niczym w pewnej dyskotece. Wystarczy dołączyć do tego grę i dobra zabawa gotowa!

zobacz również najlepsze tablety

Oświetlenie LED dla każdego

Prowadzisz lokal gastronomiczny, kawiarnię, klub, a może szukasz nowatorskich rozwiązań do swojego życia? Dobrym projektem jest kupno okręgu wykonanego z dowolnego materiału, ważne istnieje jednak, aby jego wnętrze było szczupłe i pełne, nie zaokrąglone i wąskie. Dlaczego? We mieszkaniu owego okręgu należy umieścić taśmę LED. Kiedy odbije się ten schemat i da koła w otoczeniu ścian czy sufitu – wynik będzie doskonały! Ciekawym projektem istnieje także podświetlenie np. ram obrazu lub lustra – wystarczy pod ramą umieścić taśmę LED tak, żeby światło brało się z strony ściany.

Trzeba natomiast wiedzieć, że ważnym ograniczeniem w użytkowaniu metodzie LED jest oryginalna wyobraźnia. Dzięki niej można zrobić tak dużo ciekawych konstrukcji, które przykują uwagę jest, a co dobrze, spodobają się Tobie!

Źródło artykułu Ciekawe pomysły na zastosowanie technologi LED

Oświetlenie lead Allegro Barlinek

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments