Czym jest medycyna zintegrowana?

Medycyna zintegrowana Będzin

Komputery i Internet

Czym jest medycyna zintegrowana? Medycyna zintegrowana, zwana też holistyczną, zakłada całościowe podejście do zdrowia człowieka. Znaczy to, że specjalista medycyny holistycznej lub zintegrowanej zbiera się nie właśnie na indywidualnym, najmocniej odczuwalnym przez osobę planującą problemie, natomiast na jego organizmie jako całości, na jaką oddaje się wiele oddziałujących na siebie obszarów. Medycyna zintegrowana zakłada i łączenie innych form zdrowienia, nie odżegnując się ani od rozwiązań tzw. medycyny konwencjonalnej, ani od alternatywnych terapii.

Medycyna zintegrowana Wodzisław Śląski

Idea medycyny zintegrowanej

Nie możliwość podważać osiągnięć współczesnej medycyny. To dopiero ona wykonała, że ludzkości udało się opanować najgroźniejsze choroby zakaźne, takiej jak np. polio czy krztusiec, które dzięki szczepionkom nie stanowią już dla nas tak popularnego ryzyka. Farmacja niewątpliwie jest wówczas odpowiedzią na różne problemy zdrowotne, ale niestety nie na każde. Budując się jedynie na działaniu farmaceutykami, często zapominamy o tym, że nasze zdrowie chce od tego, w który system pracujemy na co dzień jako całość. Utrzymanie dobrego zdrowia i samopoczucia nie jest możliwe, jeśli zaniedbamy aktywność fizyczną, dietę i higienę psychiczną. To dopiero zaniedbania w obecnych zakresach są winne byciu tzw. chorób cywilizacyjnych, w tym długich schorzeń autoimmunologicznych, w bitwie z jakimi stosowanie leków jest po prostu niewystarczające.

Zobacz również Puderniczki

Wbrew obiegowej opinii, propagatorzy medycyny zintegrowanej nie są przeciwnikami tradycyjnych metod zdrowienia. Przeciwnie, lubią oni funkcję i znaczenie medycyny akademickiej, bo wielu spośród nich jest dyplomowanymi lekarzami, doktorami a nawet profesorami na uczelniach medycznych. Są ostatnie ważni uczeni, praktycy i eksperci w powierzchni zdrowia, którzy zwracają szczególną opinię na połączeniu wszelkiej nauce o zdrowiu a byciu człowieka.

Medycyna zintegrowana Wodzisław Śląski

Podają oni na przyszłość podejmowania jakichś działań aby zapobiegać grypom i chcieć najbardziej dzikie i sprawne metody migania z chorób a rozwiązania farmakolgoiczne wprowadzać w ostateczności. – wyjaśnia nasza rozmówczyni Magdalena Dorko-Wojciechowska. O tym, że medycyna klasyczna nie jest wystarczająca, przekonałam się osobiście, gdy zdiagnozowano u mnie Hashimoto. Przyjmowanie leków bynajmniej nie przyniosło efektów, dlatego właśnie postanowiłam dowiedzieć się bardzo na temat zintegrowanych metod leczenia. Wiele lat poszukiwań naukowych, najpierw na naszą rękę, a później podczas dodatkowych studiów, pozwoliło mi znaleźć skuteczne rozwiązania, dzięki którym zdjęła i właśnie sama pomagam osobom chcącym wychodzić z przewlekłych dolegliwości w oparciu o zasady zintegrowanych metod zdrowienia..

Medycyna zintegrowana Wodzisław Śląski

Zdrowienie w podejściu zintegrowanym

Zintegrowane metody leczenia zakładają wykorzystanie każdych wielkich nam i tanich metod terapii w obiekcie jak największej, całościowej poprawy zdrowia i samopoczucia osoby chorującej. Mówimy tu więc zarówno o medycynie akademickiej, jak i ziołolecznictwie, terapii ruchem, a przede każdym o żywieniu, oczyszczaniu organizmu, wykorzystaniu ayurwedy czy zasad medycyny chińskiej. Niezmiernie ważna jest więcej praca z osteopatą, psychologiem lub coachem a dodatkowo terapie mindfulness. Każda kobieta, borykająca się z chorobą przewlekłą, powinna korzystać ponadto możliwość przepracowania ze specjalistą trudnych pamięci i emocji, jakie jej towarzyszą, a pracę mentalną powinno się traktować jako integralną część swego programu zdrowienia. Tak kompleksowego wsparcia w nowych etapach nie możliwość wziąć w prostej przychodni, gdzie lekarzy gonią terminy i ograniczają skomplikowane procedury, głównie w przypadku leczenia refundowanego. Tematem jest ponad zwykle wąska specjalizacja. Dlatego popularyzowanie zgodzie na temat medycyny zintegrowanej i informowanie osób cierpiących na temat możliwości uzyskania poradzie w terapii umieszcza się koniecznością.

Medycyna zintegrowana Wodzisław Śląski

Zobacz również Czym jest medycyna zintegrowana?

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments