Jak otworzyć firmę z małym kapitałem?

Jak otworzyć firmę z małym kapitałem?

Warto przeczytać

Wielu z nas zastanawia się nad tym jak otworzyć firmę z małym kapitałem i jest to wbrew pozorem opcja dość prosta. Mowa tu dokładnie o tym, że mały kapitał to pojęcie względne, a konkretniej pewne typy działalności gospodarczej da się rozpocząć bez znacznego kapitału lub bywa też i tak, że ludzie zaczynają działalność z wkładem własnym pod postacią pewnego typu maszyn. Maszyny takowe nabyli w ciągu kilku poprzedzających lat lub dostali pod postacią darowizny i dlatego nie musieli inwestować w takowe. Istotnym jest też i to, że w pewnych rodzajach biznesów nie potrzebne są jakieś wyrafinowane maszyny lub narzędzia, a przynajmniej nie pod postacią opcji na start. W pewnych typach biznesów wystarcza jedynie umiejętność danej osoby, czyli zdolność tłumaczenia tekstów z języka Niemieckiego na potrzeby stron internetowych. Taki tłumaczący musi jedynie znać ten język w piśmie i w mowie, bo tylko do tłumaczenia pism urzędowych potrzeba tłumacza przysięgłego.

 

Kredyt na start

 

Wielu początkujących przedsiębiorców stara się o kredyt na start lub o tę subwencję na sam początek działalności. Takowa to rzecz jasna nie jakaś tam trudna w wywalczeniu opcja, bo aby dostać coś w tym stylu trzeba spełnić określone wymogi. Wiele znaczy też i to, że subwencję można dostać z urzędu lub z jakiejś organizacji pozarządowej. Każda z tych opcji spełnia pewne normy, jeśli chodzi o zapisy z ustawy, czyli nie może być dla początkującego przedsiębiorcy nadmiernym obciążeniem na start, ale może być też i lepszą od tego prawnego minimum i to w przypadku subwencji od organizacji pozarządowych. Taka subwencja jest też powiązaną z osobą poręczającą, czyli z kimś kto spłaci tego typu pieniądze, jeśli początkujący przedsiębiorca nie utrzyma się na rynku przez rok lub przez dwa lata. Niektórym trudno, a taką osobę poręczającą, bo pewne osoby nie wzbudzają zaufania, czyli ktoś kto dopiero co wyszedł z nałogu lub ma jakieś dodatkowe problemy związane z długami u osób prywatnych. Przypadki tego typu to rzecz jasna norma i co równie istotne osoby nie wzbudzające zaufania muszą pieniądze na start pozyskać w sposób odmienny.

 

Umiejętności

 

Ludzie, którzy mają skromny wkład początkowy jeśli chodzi o własny biznes, często posiadają też znaczne umiejętności i nawet opinię związaną z tym, że są wyjątkowo pomocni w mieście, w którym to chcą wystartować z własną działalnością. Może i ten czynnik powiązany z byciem pomocnym nie zawsze ma kluczowe znaczenie jeśli chodzi o start z własnym biznesem, ale pozytywne opinie i znaczny poziom umiejętności ułatwiają start na lokalnym rynku bez odpowiedniego wkładu finansowego. Jakaś część z nas niezbyt starannie podchodzi do tego typu spraw i tacy ludzie po rozpoczęciu działalności mogą nie mieć tej wystarczającej liczby zleceń. Właśnie dlatego pewna część firm dość szybko upada, bo trzeba zadbać o dobrą opinię na rynku lokalnym, po to by naszego zysku nie zjadły przypadkiem koszty stałe.

 

Maszyny

 

Jakaś część ludzi ma sprzęty takie jak tokarki, drukarki 3d i inne typy sprzętów, które nabywali latami. Latami też pracowali we własnym garażu, czyli na życzenie znajomych coś im naprawiali po zakończeniu własnej pracy powiązanej z etatem. Tego typu ludzie rzecz jasna nabyli umiejętności powiązane z obsługą pewnych sprzętów i co równie istotne potem umiejętności takowe wraz z dobrą opinią pomogły im w wystartowaniu z własnym biznesem, choć poza dość drogimi maszynami mieli raczej niezbyt duży wkład początkowy.

 

Inne ważne wzmianki

 

Pewnym jest to, że znaczna część firm upada i to już na samym starcie. Mowa tu dokładnie o tym, że chyba każdy początkujący przedsiębiorca bez umiejętności, bez znacznego wkładu finansowego na początek i bez jakiejś maszyny lub maszyn jest raczej tym skazanym na niepowdzenie. Chyba dziewięciu na dziesięciu kończy w ten dość nieciekawy sposób i co równie istotne wiele też zależy od tego, czy dana osoba chce wystartować z własną firmą w czasie stabilnym gospodarczo. Właśnie wtedy jest łatwiej niż w kryzysie i to nawet w tym zaliczanym do typowych, bo kryzys to wzrost inflacji, czyli też mniejszy popyt na towary i usługi różnego typu.

 

Zobacz również pożyczki 15 minut

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments