Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć?

Dobry okulista Nowogard

Zachodniopomorskie

Zaćma to jakaś z chorób wzroku, która dotyka przede każdym osoby starsze. Jej początki są niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna dostrzegać jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego stanu może iść do ślepoty, tylko na wesele są już metody, które powodują na dobre usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto znać o tej formie.

Dobry okulista Dębno

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która idzie na dobre usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To zabieg operacyjny tworzony w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest przeprowadzana, a w jej znaczenie wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista
optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który pozostaje nie daleko niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Dębno

To dokładnie poprzez nie leczona jest stara soczewka, którą uprzednio rozdrabnia się przy pomocy ultradźwięków. Przez ostatnie nacięcie dostarczana jest także nowa soczewka, która stanowi zapewnić prawidłowe widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz goi się samoistnie w ciągu 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Dębno

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z punktu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory oraz układy, co daje mu na nowo dobrze grać w domowym życiu. Usunięcie zaćmy może stworzyć, że pacjent widzi daleko niż widział dotychczas, i terminem nie ma nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie jednak przecież stanowi to dodatkowe, ponieważ nie każda pomyłka że zostać przy tej przyczyny skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy zapewne istnieć także obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z kolei obniża ryzyko jaskry, czyli innej choroby oczu powiązanej z wiekiem.

Dobry okulista Dębno

Co jeszcze warto znać o operacji usunięcia zaćmy?

Jedną z dużych kwestii połączonych z inicjatywą zaćmy jest wybór soczewki. Jak stworzono powyżej, w wybranych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia skuteczniejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Stanowi to dodatkowe dzięki odpowiedniemu doborowi soczewki. Pacjent może przebierać wśród soczewek innego rodzaju, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i wszystek z ostatnich sposobów jest własne dane cechy. Dobór soczewki powinien się zrobić w uwagi z specjalistą okulistą, który pomoże dobrać soczewką najkorzystniejszą dla danego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod uwagę jego styl życia też nowe choroby oczu i zalety wzroku, które on potrafi. Na ostatniej zasadzie dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który pozwoli zrobić najwłaściwsze rezultaty usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Dębno

0 0 votes
Czy polecasz
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments